Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Transfer Baskı Nedir?

Transfer baskı yani,sıcak ve kuru baskı olarakta bilinen ,son dönemlerde baskı teknikleri için bir sanatsal teknoloji haline gelmiştir. Dünyada 1950'li yılların sonlarında keşfedilen transfer baskı, endüstriyel uygulamalar için son on yılda dahada ileri bir teknoloji ile geliştirildi. O zamandan günümüze kadar transfer baskı teknolojisi dünyada çok yaygın hale geldi. 

Tekstil endüstrisindeki transfer baskı kağıtçıları, transfer baskı baskıcıları ve kullanıcıları olağan üstü hızlı büyüyen ve ilerleyen sürece tanık olmuştur. Transfer baskı, tekstil baskısıyla ilişkili olarak sürekli artmakta olduğu günümüzde bir gerçektir.

 

Transfer baskıda en iyi kaliteyi veren makina DC12'dir. Bu makinada alınan transfer baskılar hem uygulamada kolaylık hemde uygulandıktan sonra görünümü ile size kaliteyi sunmaktadır.

Bastığımız kağıt A3 ebatında (29.7cm x 42cm) olup istenilen sipariş bu baskı alanı üzerinden hesaplanır.

Orjinal olarak polyester kullanım için geliştirilen prosödür,aynı zamanda,sentetikkarışımlar,doğal elyaf karışımları gibi diğer sentetik elyaflarda da başarıyla kullanılır. Mikro elyaf gibi son zamanlarda geliştirlen kumaşlar,transfer baskı için uygunlu-ğunu kanıtlayarak uygulama alanını dahada genişlettirdi. 

Bunlar Bay, Bayan giyimi, havuz(deniz)giyimi, iç çamaşırı ve fantazi giyimi, astarlı materyeller ,penye, giyimi ve forma günümüz moda bölümleri v.b. daha bir çok tekstil ürünlerinde kullanılır. 

Tüm Haklar Başak Reklam Hizmetlerine Aittir © 2011